O nas

Kiedy próbowaliśmy połączyć dwa życia w jedno, kiedy nasze światy z całym bagażem rupieci chcieliśmy zmieścić w tej samej, mocno ograniczonej przestrzeni, pojawił się nadmiar. Nadmiar niemal wszystkiego. Przedmiotów, zaległych spraw, sentymentalnych pamiątek, oczekiwań, mylnych przekonań, zawodowych aspiracji. Zaczęliśmy podświadomie poszukiwać rozwiązania, narzędzia. I wtedy intuicyjnie, razem, skierowaliśmy się w stronę minimalizmu. Minimalizmu, o którym jeden z nas wiedział już niemal wszystko, a który dla drugiego był nieznaną zupełnie drogą.

Zaczęliśmy od rozmów. O świecie, który pędzi z zupełnie dla nas niezrozumiałą prędkością. O tym, że otoczenie pełne jest ludzi , którzy sobie z tym tempem nie radzą. Ludzi, którzy za nic nie chcą się do tego przyznać. Tych, którzy usilnie budują w mediach społecznościowych i życiu prywatnym całkowicie nieszczery obraz samych siebie, tylko po to, by choć iluzorycznie sprawiać wrażenie inne niż w rzeczywistości. Wymiana myśli, w których coraz częściej pojawiały się słowa: prostota, autentyczność, szczerość, wrażliwość, przynależność, priorytet, znaczenie, związek, miłość, kreatywność, przestrzeń, wolność – nie miała końca. Stało się dla nas jasne, że wszystko o czym rozmawiamy powinno pojawić się na naszym wspólnym blogu, umieszczone w pudełku z napisem: minimalizm.

Wiemy, że można inaczej. Bez względu na wiek, stan posiadania czy zawód. Minimalizm może być odpowiedzią na problem dzisiejszego świata. I to chcemy Wam pokazać. Chcemy pokazać, że nie ma jednego, określonego sposobu w który można zastosować minimalizm w życiu każdego z nas. Każdy z nas jest unikalny i powinien odkryć swoją własną ścieżkę. Każdy człowiek ma inne wartości, i inne priorytety. Różne są ścieżki życia. Każdy inaczej mierzy sukces. Jest jedno co może nas połączyć – potrzeba upraszczania.


ON: Minimalista. Świadomy i doświadczony w kwestii ograniczania niepotrzebnych , zagracających życie rupieci. Lekarz z dwudziestoletnim doświadczeniem. Praca jest jego fascynacją, a mimo to, własne, pełne życie ma znaczenie priorytetowe. Leczenie chorych zaczyna od rozmowy, doszukania się prawdziwego podłoża choroby, znalezienia źródła, nierzadko związanego z pędem życia, nadmiarem obowiązków, trudnych relacji czy po prostu samotności.

ONA: Dyrektor pionu projektów w nietypowej, jak dla kobiety, branży nanotechnologii. Wykładowca akademicki. Ciągle gnająca przed siebie, pełna emocji, nierzadko skrajnych. Niepoprawna optymistka, wbrew wszystkiemu wierząca w ludzi. Osoba, dla której minimalizm stał się kluczem do prawdziwego sukcesu. Do odnalezienia spokoju, do wyznaczenia priorytetów, do pełnej realizacji zawodowej. Kobieta, która pokazuje na swoim przykładzie, że wszystko można pogodzić, jeżeli usunie się z życia to, co zbędne, a skupi na tym co najistotniejsze.